اخبار > New Year Festival و جشن بهار


  چاپ        ارسال به دوست

عیدانه مفید

New Year Festival و جشن بهار

روز اول بهار، پیرزن صبح زود پا می شد. جایش را جمع می کرد و بعد از خانه تکانی و آب و جاروی حیاط ، خودش را حسابی تر و تمیز می کرد . یل ترمه و تنبان قرمز و شلیته ی پرچین را می پوشید و مشک و عنبر به سر و صورت و گیسش می زد و فرشش را می آورد و می انداخت روی ایوان. او جلوی حوضچه ی فواره دار، روبروی باغچه ای که پر بود از هر جور درخت میوه ی پر از شکوفه و گل های رنگارنگ بهاری، در یک سینی قشنگ و پاکیزه، سیر، سرکه، سماق، سنجد، سیب، سبزی و سمنو می چید و در یک سینی دیگر، هفت جور میوه ی خشک و نقل و نبات می ریخت و چشم به راه عمو نوروز می نشست......

جشن نوروز باستانی با عنوان  New Year Festival  ، برگ سبز دیگری است که لبخند را بر چهره ی دختران مفیدی نشاند و شور و نشاط و هیجان  را به ارمغان آورد.

دختران هر پلاك در برگزاري اين جشن لحظات شادي را در كنار هم رقم زدند: پلاك ١ و ٢ در امر تزيينات مدرسه و محيط جشن، پلاك ٣ اجراي نمايش فارسي و انگليسي بهار"spring", پلاك ٤ در تهيه ي giftبراي دوستانشان كه شامل خوراكي هاي خوشمزه ژله،سالاد ماكاراني و كيك بود، پلاك ٥ اجراي نمايش فارسي و انگليسي سفره هفت سين و پلاك ٦ اجراي نمايش فارسي ننه سرما همكاراي مشتاقانه داشتند و در طول برگزاري جشن دخترانمان شعر happy new yearرا با لحني دلنواز همخواني كردند.

 

 


١٩:٢٠ - سه شنبه ١٨ اسفند ١٣٩٤    /    شماره : ٣٩٥٧    /    تعداد نمایش : ١٤٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج