خوش آن دمی که بهاران قرارمان باشد ظهور مهدی زهرا (س) بهارمان باشد.
يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩

ارتباط با مدیر و مربیان 

لیست کتاب های کتابخانه 

مشاهده کل اخبار

 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1488
 بازدید امروز : 39
 کل بازدید : 1539528
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.3588

صورت جلسه انجمن اوليا و مربيان دبستان دخترانه مفيد

جلسه سوم

تاريخ 30/8/1394 ساعت شروع 8 صبح

 

حاضرين: آقايان صابر، اويسي، مجیدفر خانم ها نكوفر، درويشان

 

دستور جلسه

تدوين برنامه عصرماني

بررسي راههاي ارتباطي مدرسه و خانواده

بررسي چگونگي تكميل پرونده پزشكي دانش آموزان

 

در اين جلسه

درابتدای جلسه سركار خانم نكوفر گزارش  جلسه اداره آموزش و پرورش براي اعضاي انجمن اوليا و مربيان که در هفته‌ي گذشته  برگزار شده بود را ارائه كردند. در اين جلسه طرح جامع سرويس از طرف آموزش و پرورش ارائه شده است كه شامل دريافت اطلاعات جامع دانش آموزان و سرويس هاي تمام مدارس مي‌باشد و همچنين عنوان گردیده است که  آموزش و پرورش سهم 5/1 درصدي از هزينه‌ي سرويس خواهد گرفت. خانم نكوفر ذكر كردند كه اين اجراي طرح براي مدارس دولتي لزوم بيشتري دارد و تا وقتي چهارچوب آن به صورت دقيق مشخص نشود و نظارت منظم بر آن وجود نداشته باشد براي مدارس غير دولتي انجام نخواهد گرفت. در اين جلسه آقاي ابراهيميان به عنوان نماينده انجمن اوليا و مربيان دبستان حضور داشتند.

در ادامه در مورد نحوه برگزاري عصرماني با هدف به وجود آوردن يك عصر شاد و مفرح به منظور برقراريروابط خانوادگي نزدیک و مستحكم صحبت شد و خانم نكوفر پيشنهاد كردند يك برنامه با تعريف بسته هاي كاري منظم براي دانش آموزان هر پايه تدوين شود تا براي سالهاي آتي قابل اجرا بوده و همچنين تنوع و تازگي برنامه عصرماني حفظ شود.پيشنهاد ايشان برنامه‌هايي با محوريت بازي براي پايه‌هاي پيش دبستان و اول، كتاب براي پايه‌هاي دوم و سوم و بازيهاي فكري براي چهارم، پنجم و ششم بود. قرار شد خانم درويشانبراي تنظيم برنامه ها با اولياي دبستان جلساتي برگزار كنند.

در مورد بررسي ارتباطات اوليا با همديگر و با دبستان، آقاي صابر ارتباطات را به تفكيك ذكر كردند و در هر مورد بررسي شد كه چه فعاليت هايي مي تواند انجام گيرد. در مورد ارتباط اولياي دانش آموزان با همديگر طرح برگزاري جلسات گفت و شنود والدين توسط آقاي مجيدفر ارائه شد. هدف برگزاري اين جلسات ايجاد فضايي براي مطرح شدن نقطه نظرات والدين، ارائه راه حل هاي متنوع و به اشتراك گذاشتن تجربيات خواهد بود.

در مورد پايش پزشكي دانش آموزان، آقاي مجيدفر ذكر كردند فعاليت هاي انجام شده خصوصا در مورد بيماري پديكولز لازم و ضروري است و خوب است پايش تغذيه اي و ارتقاء سطح آگاهي در دندانپزشكي نيز صورت گيرد. ايشان مداخلات تخصصي تر را غیر ضروري دانستند.

    آدرس : خیابان شریعتی – بالاتر از دوراهی قلهک – خیابان یخچال – نبش خیابان کی نژاد – پیش دبستان و دبستان دخترانه مفید 

    تلفن و فکس   22605470 - 22642331 - 22641936 - 09389856565